Materac sprężynowy / kieszonkowy – jaki wybrać?

Żyjemy w dobie rozwoju wszelkich technologii, nieustannie dostrzegamy postęp w otaczającym nas świecie. Progres ten, ma podnosić standard życia ludzkości. Idealnym przykładem na to jest rozwój branży materacowej, odpowiedzialnej za jakość snu. Dokonała się tu wręcz rewolucja w technologii i filozofii myślenia. Teraz mamy do czynienia z zupełnie nowym podejściem do komfortu snu. Na pierwszym miejscu stoi dopasowanie materaca do użytkownika i utrzymanie prawidłowej fizjologicznie linii kręgosłupa. Najwięksi w tej branży zaangażowali kilka dziedzin nauki oraz medycynę aby stworzyć innowacyjne produkty do spania.

Wszyscy wciąż pamiętamy falujące, skrzypiące, niewygodne oraz pozbawione trwałości materace bonellowe (zbudowane z połączonej sprężyny).

Współczesne materace kieszonkowe pracują i wyglądają zupełnie inaczej niż dawniej. Ich głównym atutem jest punktowe i precyzyjne uginanie się pod ciężarem ciała. Materac skutecznie podpiera wszystkie ortopedyczne strefa nacisku. Dla przykładu materace kieszonkowe (standard i multipocket) firmy Materasso posiadają certyfikaty medyczne ze względu na wbudowany fizjosystem czyli 7 stref twardości (głowy, ramion, kręgosłupa, miednicy, bioder, kolan i stóp)

Sprężyny w kieszonkach pracują bezszelestnie i niezależnie. Użytkownik unika efektu rezonansu czyli przenoszenia drgań na całą powierzchnię materaca.

Jakie są typu materaców kieszonkowych

*materace kieszonkowe typu standard: w swojej budowie zawierają nawet kilkaset sprężyn umieszczonych w oddzielnych kieszonkach, pozostałe elementy składowe to warstwa filcu, lub naturalna przekładka np. kokosowa oddzielająca od warstwy pianki lub lateksu zależnie od modelu

(Podlinkowania do stosownych materaców)

*materace kieszonkowe typu mulipocket – system 1000: zawierają do kilku tysięcy sprężyn stosownie do rozmiaru. Pozostałe elementy decydujące o komforcie podobnie jak materacach kieszonkowych typu standard.

Zatem podstawową różnicą jest liczba oraz średnica sprężyn umieszczonych w tkaninowych kieszonkach. W materacach multipocket wielkość sprężyn jest przeważnie dwukrotnie mniejsza, a tym samym ich zagęszczenie wewnątrz materaca jest większe. Każda ze sprężyn w materacu kieszeniowym to jeden punkt podparcia.

Wniosek: im więcej punktów podparcia (sprężyn kieszonkowych) tym większy komfort spania, materace typu multipocket zazwyczaj są droższe przy czym również uchodzą za zdecydowanie wygodniejsze.

Dokonując wyboru należy również wziąć pod uwagę czy w materacu kieszonkowym zastosowano pianki/ lateks o wysokiej gęstości albowiem ten właśnie parametr będzie stanowił o trwałości jak również komforcie użytkowania danego materaca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką przetwarzania danych osobowych Zapoznałem się z PRZETWARZANIE DANYCH (RODO)